Carnilove True Fresh

Často kladené otázky

Když je tam 60% čerstvého masa, tak kolik masa je tam toho sušeného? Po tom, co se z toho čerstvého vysuší voda a udělá se z toho ta granule. Není tam toho masa nakonec míň? Není tam nakonec víc té zeleniny?

Carnilove True Fresh obsahuje maximální podíl čerstvého masa v granuli. Díky unikátní výrobní technologii Thermal Twin můžeme do granule přidat až 120% čerstvého masa v poměru k podílu suché suroviny (to znamená 60% z celkového podílu všech surovin). S ohledem na použitou technologii můžeme tak lépe využít původní nutriční a chuťové parametry čerstvého masa. Čerstvé maso přináší vynikající chutnost, o 70% vyšší ve srovnání s běžnými krmivy a zároveň vysokou, 95% stravitelnost proteinů krmiva.

Proč uvádíte maso v čerstvém stavu, a ne po vysušení?
Na kterém místě by bylo na obalu ve složení maso, kdyby bylo vysušené?

Podíl masa v granuli uvádíme v pořadí, jak jsou suroviny poměrově zastoupeny v receptuře při vstupu do extrudéru. Při extruzi a následném sušení dojde k odpaření nadbytečné vody z granule, nicméně její nutriční a chuťové vlastnosti zůstanou zachovány. Obsah živin v krmivu, jeho energetická hodnota a doporučená krmná dávka se pak odečítá z finálního výrobku. Ve výsledku je granule vyrobená z opravdového masa chutnější a lépe stravitelná než běžná granule.

Jak se vlastně vyrábí granule jen s čerstvým masem?
V jakém stavu tam dáváte to čerstvé maso, jaký je proces výroby? Při jaké teplotě probíhá extruze?

Běžné extrudéry umí do granulí přidat jen nižší podíl čerstvého masa. Proto jeho obsah není vyšší než 20-30%. Naše unikátní technologie Thermal Twin tvoří absolutní špičku ve výrobních technologiích a její hlavní předností je, že umí pracovat s pravým čerstvým masem místo klasických mouček.

Do granulí Carnilove True Fresh přidáváme stoprocentně čerstvé maso, žádné sušené moučky. Do procesu výroby vstupuje maso čerstvé nebo chlazené. Nejprve proběhne jeho příprava ve speciálně odděleném prostoru. Poté je rozmělněno a zahřáto na teplotu přibližně 20°C. V této podobě vstupuje do extrudéru unikátní technologie Thermal Twin, která umožňuje zpracovat násobně vyšší podíl čerstvého masa. Doba prostupu extrudérem je přitom velmi krátká a rychlá, v rámci několika sekund. Pro technologii Thermal Twin je prokázána vyšší šetrnost a zachování původních nutričních parametrů surovin v porovnání s běžnou technologií. Krmiva CLTF jsou chutnější a stravitelnější než běžná krmiva a díky obsahu čerstvého masa jsou pro krmení vhodnější než krmení metodou BARF.

Odkud pochází maso použité v krmivu? Že je to z EU mi vědět nestačí.

Výroba začíná již pečlivým výběrem dodavatelů a schválením kvalitních surovin. Při výrobě čerstvého masa nic neošidíte. Z nekvalitní suroviny granuli čistě z čerstvého masa nevyrobíte. Dbáme na regionální původ všech surovin. Při výběru vždy preferujeme lokálního dodavatele pod podmínkou stejné kvality masa. Suroviny jsou dodány vždy čerstvé, v perfektní kvalitě a s krátkou dopravní vzdáleností. Pracujeme výhradně s osvědčenými lokálními farmami, jatky a rybárnami z České republiky, Rakouska, Německa i severní Evropy.

  • KROCAN a HOVĚZÍ pochází z farem v České republice, Rakousku a Německu.
  • MOŘSKÉ RYBY (lososi a lososovití pstruzi) pocházejí ze severního moře – Norska a Skotska.

Dodržujeme přísné zákony na ochranu zvířat – žádné hormony, GMO nebo BSE

Když je tam vlhkost 10% - to znamená, že jsou ty granule měkké?

Vlhkost suchých krmiv do 10 % je společným prvkem této kategorie a na tuto hodnotu sušíme granule proto, aby si zachovaly své hygienické vlastnosti zejména s ohledem na absenci potenciálních mikrobiologických patogenů. V zásadě se jedná o zpracované čerstvé maso se zeleninou, ovocem, vitamíny a bylinami, které poskytne celoživotní a kompletní profil živin pro daný typ psa. Zároveň jsou zachovány chuťové a výživové vlastnosti čerstvého masa.

Jak vypadá to čerstvý maso, co do toho dáváte?

Hlavní částí čerstvého masa v krmivech CARNILOVE TRUE FRESH je svalovina. V žádném případě tam nejsou tzv. tvrdé tkáně těl jatečných zvířat. Žádné hlavy, zobáky ani pařáty. Maso musí splňovat všechny hygienické a veterinární nároky kladené na produkty určené pro lidskou spotřebu. Tato vysoká kvalita čerstvého masa má výrazný vliv na chutnost a stravitelnost krmiv CARNILOVE TRUE FRESH, které tak představují jinou, lepší cestu výživy psa ve srovnání s běžnými krmivy. Jsou také zdravější a stravitelnější než krmiva vyrobená lisováním za studena, která se dělají standartně z mouček, nebo než třeba samotná výživa metodou BARF.

Maso je určeno pro lidskou potřebu nebo je to z kafilerie? Maso tam je jaké? To jsou jako zbytky, které nejdou do lidské produkce? Nejsou tam i zobáky a pařáty?

Maso musí ze zákona splňovat všechny hygienické a veterinární požadavky platné pro produkty pro lidskou výživu. Hlavní podíl masa v krmivech CARNILOVE TRUE FRESH je svalovina. V žádném případě tam nejsou zobáky, pařáty ani jiné tvrdé tkáně jatečných těl zvířat. Kvalita čerstvého masa má přímý vliv i na chutnost a stravitelnost. Díky vysokému obsahu čerstvého masa v krmivech CARNILOVE TRUE FRESH jsou granule o 70% chutnější než běžná krmiva a mají i velmi vysokou, 95% stravitelnost.

Píšete Čerstvá ryba – to je co za rybu?

Při výrobě receptury Carnilove True Fresh s čerstvou rybou používáme čerstvé lososy a lososovité pstruhy pocházející ze severního moře – Norska a Skotska. Při výběru VŽDY preferujeme LOKÁLNÍHO DODAVATELE pod podmínkou STEJNÉ KVALITY masa. Máme tak zajištěno, že suroviny jezdí vždy čerstvé, v perfektní kvalitě a na krátké dopravní vzdálenosti.

Ve složení je kuřecí tuk hned za hrachem. Kolik ho tam je? To vypadá že hodně. Můj pes je alergický na vše kuřecí, takže taky na něj. Nemůže můj pes dostat alergii?

Alergii způsobují bílkoviny, jejichž molekuly mají přesně danou velikost. Molekuly mastných kyselin jsou výrazně menší, imunitní aparát je nezaznamená jako něco škodlivého. Nicméně krmiva CARNILOVE TRUE FRESH nejsou primárně určena pro alergické psy. V případě nutnosti je vhodné pro takového psa použít hypoalergenní krmiva Brit Care, případně krmiva bez kuřecího tuku, tedy Brit Care Insect nebo Brit Grain Free Veterinary Diet Hypoallergenic. Tato krmiva speciálně určená pro alergické psy žádný kuřecí tuk neobsahují.

Když je tam čočka a hrách, nebude po ní můj pes nafouknutý, nebude trpět plynatostí? K čemu je luštěnina dobrá - proč tam není rýže?

Flatulence po luštěninách je vyvolána vysokým obsahem různých sacharidů. Obsah těchto sacharidů je při extruzi významně snížen. Čerstvé maso v krmivech CARNILOVE TRUE FRESH výrazným způsobem zvyšuje stravitelnost i všech ostatních složek krmiva včetně sacharidů. Po krmivech CARNILOVE TRUE FRESH proto nadýmání nehrozí. Kombinace čerstvého masa a luštěnin v krmivech CARNILOVE TRUE FRESH představují vynikající zdroj všech nepostradatelných živin pro zdravou výživu psa.

Kolik je tam vitamínu A? - bojím se, aby mi pes po tom nezčervenal (černý pes)/nezežloutl (zářivě bílý pes). Kolik tam je mrkve? Beztak mi zhnědne.

Krmiva Carnilove True Fresh v žádném případě barvu srsti nemění. Barvu srsti mění prekurzor vitamínu A, tedy beta-karoten. Veškerý beta-karoten z mrkve je destruován při extruzi. Ostatní antioxidanty, které jsou v mrkvi obsaženy, zbarvení srsti nemění. Krmiva CARNILOVE TRUE FRESH jsou tedy z hlediska možnosti změny zbarvení srsti naprosto bezpečná. Mrkev slouží jako unikátní zdroj antioxidantů s protizánětlivými účinky. Mrkev je i vynikajícím zdrojem jemné vlákniny. Proto má mrkev vynikající, pozitivní vliv na zdraví trávicího traktu.

Co je to protein okřehku, tedy lemna?

Okřehek je vodní rostlina známá i z českých rybníků. Má vysoký obsah bílkovin, které jsou vysoce stravitelné, a navíc i hypoalergenní. Proto je okřehek využíván i v humánní klinické výživě. Lze jej považovat za udržitelný zdroj bílkovin. Roste rychle a hojně a lze jej pěstovat ve vodních nádržích, díky čemuž je využito méně zemědělské půdy. Okřehek je vynikajícím zdrojem ALA Omega 3 mastné kyseliny (alfa linolové kyseliny). Je také zdrojem antioxidantů ze skupiny polyfenolů. Krmiva CARNILOVE TRUE FRESH mají proto vynikající vliv na zdraví kůže, kvalitu srsti, zdraví kloubů, mozku, srdce. Výrazně omezují i atopické reakce kůže.

Když je to CARNILOVE TRUE FRESH- dávají se tam k čerstvému masu i čerstvé luštěniny, cizrna, mrkev a kořen čekanky (ovoce je psáno jako sušené).

Ne, v čerstvém stavu je používáno pouze maso. Všechny ostatní suroviny jsou používány v suchém stavu. Po smíchání čerstvého masa a suchých surovin je tato směs zpracována unikátní výrobní technologií Thermal Twin, která umožňuje maximální podíl čerstvého masa v krmivech CARNILOVE TRUE FRESH. Čerstvé maso v krmivech CARNILOVE TRUE FRESH přináší vysokou chutnost, až o 70% vyšší ve srovnání s běžnými krmivy. Přináší také velmi vysokou, 95% stravitelnost. Krmiva CARNILOVE TRUE FRESH tak představují jinou cestu výživy ve srovnání s klasickými granulemi.

To je pro sportovní psy nebo to může i gaučák?

CL True Fresh se hodí pro všechny psy, a to zejména tam, kde očekáváme nadstandardní výkon krmiva – skvělá kondice, a výjimečná stravitelnost. Vzhledem k vysoké chutnosti psi krmivo radostně přijímají a není třeba přidávat žádné omáčky ani příkrmy. Dále se velmi hodí pro psy, kterým nesednou krmiva z klasických mouček. Jsou zdravější a lépe stravitelnou alternativou k za studena lisovaným granulím a BARF.

Za tuhle cenu budu radši kupovat ověřený barf.

Ano v tom Vám samozřejmě nebráníme. Nicméně je potřeba si uvědomit, že profesionálně připravené krmivo nabízí pro spotřebitele řadu výhod. V první řadě je to zejména bezpečnost každé krmné dávky. Krmivo je v prvotřídní kvalitě jednak z pohledu zdravotní nezávadnosti (bez salmonely a enterobakterií) a jednak z pohledu kompletního nutričního profilu – dodání veškerých živin včetně vitamínů a minerálů nezbytných pro zdravé fungování organismu.

A když je Carnilove True Fresh nejlepší, tak původní Carnilove byl špatný, nebo je horší? Která řada je lepší a proč? Rozdíl mezi Carnilove x Carnilove Fresh x Carnilove True Fresh?

Všechny 3 řady jsou vysoce kvalitní krmiva a patří mezi špičku na našem trhu. Každá z řad cílí na jiné potřeby psa a výběr je potřeba uskutečnit s přihlédnutím ke specifickým potřebám, věku, kondici, plemenu a dosavadním zkušenostem majitele. Jednotlivé řady krmiva Carnilove se liší v % obsahu proteinu a druhu proteinu, nebo technologii jeho zpracování.

Carnilove je zaměřen na psa jako divokou, přírodní šelmu, predátora. Proto je v něm použito maso divokých zvířat. Je vyroben z dehydrovaného masa s vyšší koncentrací proteinu. Je zaměřen na aktivní psy, či psy ve vyšší zátěži. Vysoký obsah proteinu má vynikající vliv na rozvoj svaloviny a výkon při extrémních, dlouhodobých sportech.

Carnilove Fresh s obsahem čerstvého masa pro vyšší chutnost a lepší stravitelnost je postaven na holistickém principu, kombinuje v sobě životní styl šelmy a intenzivní vliv na zdraví, který je očekáván od profesionálního krmiva. Carnilove Fresh podporuje psa jako aktivního sportovce svým působením na zdraví kůže, trávení a mobilitu.

Carnilove True Fresh je vyroben pouze z čerstvého masa. Díky unikátní technologii v sobě spojuje 95% stravitelnost a o 70% vyšší chutnost v porovnání s jinými krmivy, tedy základní vlastnosti čerstvého masa. Vychází vstříc živinovým požadavkům všech psů, z každého krmení dělá radostný zážitek. Zaměřili jsme se na tento parametr proto, abychom mohli nabídnout jinou a lepší cestu, než je krmení klasickými granulemi.

Jaký je rozdíl mezi Brit Care, Brit Fresh a teď Carnilove True Fresh?

Krmiva Brit Care jsou sestavena dle principu prevence výživou. Každou ze základních surovin vybíráme tak, aby v celkovém efektu přinesla maximální benefit do celkového zdraví a kondice psa. Brit Care je vyroben z hypoalergenních surovin jehněčí a rýže nebo losos a brambory. Receptury Brit Care jsou výborně stravitelné a využitelné a poskytují perfektní celoživotní péči všem psům včetně pejsků s citlivostí či alergií na běžné suroviny.

Krmiva Brit Fresh jsou vyrobena z čerstvého masa, zeleniny, ovoce a bylin. Živiny jsou v maximální míře dodány z nativních surovin na principu přirozené a pestré potravy. Brit Fresh vychází z principů holistické celostní výživy. Díky pečlivému výběru surovin a optimálnímu poměru čerstvého masa a zdravých příloh se řadí mezi naprostou špičku v přírodních krmivech.

Carnilove True Fresh je vyroben z čerstvého masa bez použití masových mouček. CL True Fresh vychází z prosté skutečnosti, že psi maso v potravě přirozeně milují, preferují a vyhledávají. Zelenina, ovoce a luštěniny v krmivu True Fresh jsou pečlivě vybrány a přizpůsobeny tak, aby poskytly odpovídající výkon v podobě excelentní chutnosti i stravitelnosti. Krmivo Carnilove True Fresh vzhledem k nejvyššímu obsahu čerstvého masa psi instinktivně milují a preferují.

Můžu to krmit svému starému psovi?

U postarších pejsků lze CARNILOVE TRUE FRESH bez obav používat. Vysoký obsah čerstvého masa přináší unikátní, 95% stravitelnost, která je důležitá pro postarší pejsky. Obsah klíčových živin odpovídá fyziologickým požadavkům psů. U konkrétního psa se optimálního přívodu živin dosahuje výběrem vhodného krmiva CARNILOVE TRUE FRESH a úpravou krmné dávky. Čerstvé maso přináší i vynikající chutnost. Krmiva CARNILOVE TRUE FRESH jsou o 70% chutnější než běžná krmiva. To je velmi důležité u postarších psů, kteří mohou trpět nechutenstvím.

Můžu to krmit malému štěněti?

Krmivo CARNILOVE TRUE FRESH pro štěňata připravujeme. U malých štěňat je důležité používat velmi chutné a vysoce stravitelné krmivo. CARNILOVE TRUE FRESH je vyroben z čerstvého masa, které zajišťuje o 70% vyšší chutnost a 95% stravitelnost proteinů krmiva. Zároveň je nutné jim přinášet dostatek všech živin nutných pro správný vývoj všech tělesných tkání. Proto jsou v CARNILOVE TRUE FRESH použity speciálně vybrané funkční komponenty, které mají výrazně pozitivní vliv na vývoj kostry a pohybové soustavy, muskulatury, kůže a srsti a trávicí soustavy. U štěňat je velmi důležitá podpora kognitivních funkcí, kterou přináší CARNILOVE TRUE FRESH.

Doporučení receptury pro konkrétní psy

Každé z krmiv Carnilove True Fresh cílí na jiné potřeby pejska a výběr je potřeba uskutečnit s přihlédnutím ke specifickým potřebám, věku, kondici, plemenu a dosavadních zkušeností majitele.

CARNILOVE TRUE FRESH Fresh Fish výrazně podporuje zdraví kůže a srsti. Hodí se tedy hlavně pro psy, u kterých je kladen důraz na kvalitu a krásu srsti, např. výstavní jedince. Stejně tak je toto krmivo vhodné pro psy bez srsti, u kterých je kladen zvláštní důraz na zdraví kůže jako základní obranné bariéry organismu.

Krmivo CARNILOVE TRUE FRESH Fresh Beef je určeno pro sportovně vedené psy. Hovězí maso výrazně podporuje rozvoj svaloviny. Vzhledem k vysokému obsahu CLA (konjugovaná kyselina linolová) v hovězím masu má CARNILOVE TRUE FRESH Fresh Beef podporuje využití tuků jako zdroje energie při sportovním výkonu.

Krmivo CARNILOVE TRUE FRESH Fresh Turkey obsahuje čerstvé krůtí maso, které vyniká vysokou stravitelností a nízkým obsahem tuku. Je zdrojem bílkovin a esenciálních aminokyselin pro výživu svaloviny.

CARNILOVE TRUE FRESH Fresh Turkey je krmivo s výrazně pozitivním vlivem na optimální tělesnou kondici pejsků.

Je vhodné i pro malá plemena, jak velké jsou tam granule?

Pro malá plemena pejsků jsou určena speciální krmiva Brit Care Mini, která jsou svými vlastnostmi přizpůsobena specifickým požadavkům pejsků malých plemen. Pro malá plemena je také určeno krmivo Carnilove Fresh Ostrich & Lamb. V krmivech CARNILOVE TRUE FRESH zatím specializované krmivo pro malá plemena pejsků není.

Můžu to dávat svému pejskovi, který by prý měl trochu zhubnout? .. no, moc toho pohybu nemá, spíše se celý den se mnou válí na gauči.

Pro snižování hmotnosti pejsků jsou určena specializovaná krmiva s nízkým obsahem energie a speciálními surovinami, které zlepšují využití tuků. Patří sem Brit Care pro seniory, Brit Care Mini Light & Sterilized a Brit Grain Free veterinární dieta Obesity.

Na obalu je uvedeno “přírodní chuť” co to jako je?

Přírodní chuť je omáčka z jater, určená pro zlepšení dlouhodobé chutnosti krmiv CARNILOVE TRUE FRESH. Největší vliv na vysokou chutnost krmiva Carnilove True Fresh má čerstvé maso. Díky jeho vysokému obsahu jsou krmiva Carnilove True Fresh o 70% chutnější něž běžná krmiva.

Jsou tam přírodní aromata? Je to něčím dochucovaný?

Krmiva CARNILOVE TRUE FRESH obsahují pouze naturální suroviny. V žádném případě neobsahují žádná chemická ochucovadla. Největší vliv na vysokou chutnost má použití maximálně možného obsahu čerstvého masa. Díky tomu se každé krmení stává pro pejska velmi příjemný zážitkem a pejsci se na své krmivo těší.

Už k tomu nemusím přidávat žádnou kloubní výživu?

Krmiva CARNILOVE TRUE FRESH vynikajícím způsobem podporují optimální kondici pejsků. Ta je základním faktorem prevence onemocnění pohybového aparátu. V krmivech CARNILOVE TRUE FRESH jsou použity vaječné skořápky, které jsou zdrojem vápníku pro podporu zdraví kostry. CARNILOVE TRUE FRESH také obsahují, kromě chondroitinu a glukosaminu, mušle slávky zelenoústé, na podporu zdraví chrupavek, šlach a všech spojovacích tkání. Pro psy bez klinických projevů onemocnění kloubů není zapotřebí ke krmivům CARNILOVE TRUE FRESH kloubní výživu přidávat.

Může tyto psí granule žrát i kočka?

Kočky vyžadují specifický přístup k jejich výživě. Pro kočky jsou určena specializovaná „kočičí“ krmiva, která vycházejí vstříc speciálním požadavkům koček na jejich výživu. Jsou to krmiva Brit Care pro kočky, Carnilove pro kočky a Carnilove Fresh pro kočky.

Když je to z čerstvého masa, musí být granule v lednici?

Nemusí, jsou to extrudovaná krmiva, lze je skladovat v uzavřených obalech stejně jako ostatní krmiva. Díky unikátní Thermo Twin technologii zpracování krmiv CARNILOVE TRUE FRESH a dokonalé stabilizaci jsou krmiva CARNILOVE TRUE FRESH i při nejvyšším možném obsahu čerstvého masa stabilní ve skladovacích podmínkách, které jsou doporučeny i pro běžná krmiva.

Mají kratší expiraci než normální granule?

Ne, expirace je 18 měsíců stejně jako u ostatních krmiv. Tuto dlouhou dobu expirace přináší jednak dokonalé zpracování krmiv pomocí Thermo Twin technologie a jednak perfektní stabilizace krmiv přírodními antioxidanty tokoferoly.

Jak dlouho krmivo vydrží otevřené?

V uzavřených obalech (boxech) a v rozumných skladovacích podmínkách krmivo vydrží cca měsíc beze změny smyslových a kvalitativních vlastností. Je ovšem nutné zajistit, aby krmiva CARNILOVE TRUE FRESH, stejně jako ostatní krmiva, byla skladována v suchu, temnu, při pokojové teplotě, a ne na přímém slunci a v blízkosti zdrojů sálavého tepla.